Reklama
Reklama
 Komerční článek 

5 tipů, jak mít zářivě bílý úsměv

 
Běloskvoucí hollywoodský úsměv chceme mít všichni. Jak ho ale získat a čemu se vyvarovat ví málo kdo. Máme pro vás 5 tipů, se kterými vaše zuby budou bělejší a váš úsměv zářivější.

1. Vyvarujte se kouření Patříte mezi kuřáky, kteří pravidelně a dlouhodobě kouří? Odstín vašich zubů má jistě do běloskvoucí barvy daleko. „Kouření narušuje rovnováhu v ústech, čímž se usnadňuje tvorba zubního plaku a zvyšuje se kazivost zubů. Kromě toho tento zlozvyk vede ke žloutnutí zubů nebo hnědočernému zbarvení na povrchu zubů. Představte si maso z udírny - je černé a vysušené. Úplně stejně to funguje se zuby“ komentuje tento nešvar MUDr. Radoslav Lacina. A tak se snažte přestat s kouřením, co nejdříve pokud toužíte po bílém úsměvu.

2. Červené víno a kávu konzumujte s mírou Víte, které nápoje a potraviny jsou hlavním nepřítelem bílých zubů? V omezeném množství byste měli konzumovat červené víno, kávu a čaj. „Káva mění v ústech rovnováhu pH a zabarvuje je. Čaje pak barví zuby buď do žluta anebo do šeda a mnohdy způsobuje horší skvrny než káva,“ komentuje vliv kávy stomatolog Lacina. Mezi další nepřítele bílých zubů patří sladké limonády a sladkosti, ale i citrusy a ovocné džusy.

3. Důkladná péče na prvním místě Základem hezkého úsměvu je pravidelná domácí peče. Důkladné čištění zubů, minimálně 2x denně, kdy neopomenete použít mezizubní kartáčky anebo zubní nit. Dobrým pomocníkem je i ústní voda. Díky pravidelné péči předejdete usazování zubního plaku a tím pádem i kazům.

4. Nevyhýbejte se dentální hygieně Aby vaše zuby byly nejen hezké, ale i zdravé je potřeba navštěvovat dentální hygienistku minimálně jednou ročně. I přes vynikající péči doma, je dentální hygiena přímo v ordinaci důležitá. Zuby po ní budete mít důkladně vyčištěné a hygienistka vám i poradí jak se o ně starat.

5. Bělení na míru Speciální bělící pasty, pásky nebo různé pomůcky na bělení z drogérie jsou neúčinné. Dokáží změnit barvu zubu maximálně o odstín, což je změna, kterou ani nepoznáte„Nejvhodnější a nejčinnější je kombinované bělení. Což znamená, že pacient 2 týdny bělí zuby doma a poté dojde na ordinační bělení. Toto bělení je šetrné k zubní sklovině a téměř vždy zuby krásně vybělí,“ doporučuje stomatolog Lacina.  

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a společnou fotografii z dětství

Styl

Doby, kdy Missky byly samá kost a kůže, jsou dávno pryč. Podívejte se s námi

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod

1. Hanychová zveřejnila identitu nové milenky Jaromíra Soukupa: Nejvíc mě ranilo, že to byla moje dlouholetá kamarádka!

2. Hanychová zase šokuje! Tajně vdala a už se pochlubila i snubními prstýnky

3. Smutná zpráva obletěla svět: Zemřel Chandler ze seriálu Přátelé. Bylo mu pouhých 54 let

4. Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

5. Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová