Reklama
Reklama
 České celebrity 

Pohádková show Tři oříšky pro Popelku pro velký úspěch přidává další představení

29. října 2018 16:52
Premiéra pohádkové show Tři oříšky pro Popelku v Kongresovém centru v Praze zaznamenala velmi pozitivní ohlasy a o pohádku je velký zájem. Producenti v reakci na to přidávají další představení, a protože je to pohádka „vánoční“, přidané termíny jsou právě na prosincové předvánoční i po vánoční dny.

Svou spokojenost s jevištní úpravou v režii Filipa Renče vyjádřil i režisér dnes již klasické a legendární filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku pan Václav Vorlíček. Ten osobně navštívil premiéru a podle jeho slov si byl už předem jistý, že pod Renčovým vedením se podaří po 45 letech tuto pohádku inscenovat zajímavě a divácky vděčně. Sám řekl: „Tak já jsem úplně klidný, poněvadž v posledních měsících, možná dokonce letech jsem viděl inscenace, na kterých se významně podílel Filip Renč, a musím říct, že dokázal jeviště „oživit“, že z něj nespustíte oči. Pořád se tam něco děje. Takže ta jeho režie byla, řekl bych úžasná. A klidně jsem to přijal, říkal jsem, to je výborné, že jste se na tom dohodli s Filipem, protože on to totiž umí.“

Na jevišti se v premiérovém obsazení představili Pavel Trávníček jako král, Nikola Ďuricová jako Popelka, princ Štěpánn Komárek, královna Mahulena Bočanová, macecha Veronika Žilková, Kamila Nývltová jako sestra Dora, Karel Heřmánek jako Vincek a další. V alternacích v této pohádkové show dále vystupují: Sabina Rojková, Kateřina Klausová, Karel Heřmánek ml., Milan Peroutka, Jan Rosák, Oldřich Kříž, Dana Morávková, Dagmar Zázvůrková, Jitka Sedláčková, Jana Švandová, Kateřina Sedláková, Anna Slováčková, Václav Vydra, Vlastimil Zavřel, Milan Šteindler, Josef Vrána a další.

Výkonný producent pohádky pan Jiří Herold k úspěchu této pohádkové inscenace dodává: „Velký zájem o naší inscenaci pohádky Tři oříšky pro Popelku už tak záhy po premiéře nás velmi těší, i proto, že jsme si s její přípravou dali opravdu velkou práci a nechtěli jsme slevit z žádných nároků jak na herecké obsazení, tak i na scénografii, kostýmy, hudbu, prostě na všechno, co do této pohádky patří, včetně velkého risku pustit na jeviště i koně, holoubky, psa a kočár tažený koňmi. Jsme moc rádi, že se vše povedlo a funguje, ale hlavně, že to diváci malí i velcí oceňují.“

A líbí se také herečka Nikola Ďuričová, která v premiéře odehrála roli Popelky. Tato u nás zatím ne moc známá původem slovenská herečka prokázala, že splňuje všechny podmínky pro tuto roli. Vypadá hezky, umí tančit, činohru, výborně zpívá, a ještě dělá artistická čísla.. jak po skončené premiéře potvrdil Filip Renč. Určitě tak o ní v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Ale i Sabina Rojková a Kateřina Klausová v alternacích role Popelky předvádí velký talent a cit pro ztvárnění této pohádkové postavy.

Pohádku doprovází živých orchestr a nechybí ani notoricky známé skladby a písně Karla Svobody. Celá show byla doplněna dalšími písněmi z původní německé jevištní inscenace od autorů Joshuy Stoltena a Natalie Schulz. České texty k těmto písním napsal autor mnoha písňových textů k nejslavnějším muzikálům, které se u nás hrály a hrají Adam Novák.  

Kateřina Malá | StarOnline.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Jaroslava Obermaierová slaví narozeniny. Na muže štěstí nikdy neměla, dabovala i lechtivé filmy pro dospělé

Styl

Už naše babičky si chtěly vyhladit vrásky a zamaskovat kruhy pod očima. Zkuste jejich recepty

Dům a zahrada

Důvody, proč vám pes opakovaně utíká z domu

1. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

2. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

3. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

4. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

5. Jan Čenský se vydal na otevíračku zimní sezony do Rakouska. Krátce na to se horská střediska uzavřela