Reklama
Reklama
 Zahraniční celebrity 

Liam Gallagher se objeví už v pátek v Praze

18. června 2019 13:46
Už tento pátek ve 14:00 se otevřou brány Výstaviště a bude zahájen oblíbený metropolitní hudební festival Metropolitní Festival Prague.

Světové hvězdy v čele s Liamem Gallagher, zpěvákem Oasis, který v Praze poprvé živě představí svoji novou desku Why Me? Why Not, se již připravují na velkolepé zahájení letní festivalové sezóny. Vystoupí také proslulí Kraftwerk s dechberoucí 3D show, Morcheeba a Primal Scream. Festival je doslova nabit přehlídkou dalších zajímavých interpretů, kteří vystoupí na pěti hlavních a deseti vedlejších scénách. Poprvé bude zábava pokračovat ve dvou vnitřních scénách až do ranních hodin, a tak zvládnete festival i afterparty na jednom místě, což určitě přináší spoustu výhod. Pro ty, kteří se chtějí také dozvědět něco mimo hudební žánry, je připravený doprovodný program zaměřený na budoucnost vzdělávání, výstavy představující unikátní fotografie ke 30 letům svobody a z náměstí Nebeského klidu v roce 1989, sochy od Michala Cimaly a spousta dalších zajímavostí a zábavy. Navíc je cílem organizátorů zajistit účastníkům nejen skvělou zábavu, ale také pohodlí a příjemnou atmosféru bez zbytečného stresu a čekání, a tak je celý festival bezhotovostní a těšit se můžete na skvělé zázemí širokou nabídku exkluzivních barů a občerstvení.

„Pro odbavení jsme připravili dvě místa. Pro ty, kteří chtějí projít branou rovnou do festivalového areálu, se můžou zastavit v prodejně Bontonland na Václavském náměstí 1, kde je možné si platnou vstupenku vyměnit za cashless pásku. Pro ty, kteří si budou vyměňovat vstupenku až před areálem, jsme připravili velkokapacitní recepci, která bude umístěna na cestě od zastávky tramvaje Výstaviště Holešovice směrem ke Stromovce a festivalovému areálu a díky ní letos nemusíte čekat žádné velké fronty. Přesto doporučujeme přijít včas, minimálně hodinu před začátkem prvního koncertu, na který se chystáte, abyste se vyhnuli zbytečnému stresu a užili si festival v pohodě," říká producent festivalu David Gaydečka.

Metronome Festival Prague patří mezi tři největší hudební festivaly v České republice a mezi největší metropolitní festivaly v Evropě. Odtajněný kompletní line up letošního čtvrtého ročníku nám ukázal, že se návštěvníci mají opravdu na co těšit. Festival letos uvede světové hvězdy, jakými jsou zpěvák legendárních Oasis Liam Gallagher, který v Praze odstartuje svoje světové turné, představí zcela novou desku a odehraje také nesmrtelné hity jako Wonderwall nebo Champagne Supernova, nebo britská nadžánrová skupina Morcheeba, která má pro Prahu připravený speciální playlist. Dále se představí němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, ti poprvé představí svojí 3D show na venkovním festivalu nebo skotští psychedelici Primal Scream se svojí best of show. Jako poslední headliner byla odtajněna anglická rocková skupina Band of Skulls. Hlavní hvězdy festivalu doplní přední světoví protagonisté elektronické hudby, němečtí Digitalism a britský DJ Danny Howard. Vystoupí také festivaloví miláčci Jungle nebo stoupající hvězda Anna Calvi. Těšit se můžeme i na izraelskou zpěvačku a raperku Noga Erez nebo německou dvojici na pomezí elektroniky a world music Ätna.

Jako každý rok, přichází Metronome Festival také s unikátním koncertem, připraveným pouze pro tuto příležitost. Tentokrát jde o unikátní koncert českých zpěvaček, jejichž výběr zpěvaček pokryje několik uměleckých generací české hudební scény. Kromě tohoto výjimečného koncertu, který nese název Hlasy svobody, vystoupí na Metronome Festivalu také Pražský výběr, který odehraje jediný pražský open-air koncert roku 2019. Česká a slovenská scéna má na festivalu také silné zastoupení. Jsou to skvělé kapely jako WWW, Floex & Tom Hodge, Ohm Square a Manon Meurt, Slovensko pak reprezentuje Katarzia. Ohm Square vystoupí po dlouhé době a zahrají speciální concert, a to v původní sestavě se zpěvačkou Charlie. 

Kateřina Malá | StarOnline.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a společnou fotografii z dětství

Styl

Doby, kdy Missky byly samá kost a kůže, jsou dávno pryč. Podívejte se s námi

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod

1. Hanychová zveřejnila identitu nové milenky Jaromíra Soukupa: Nejvíc mě ranilo, že to byla moje dlouholetá kamarádka!

2. Hanychová zase šokuje! Tajně vdala a už se pochlubila i snubními prstýnky

3. Smutná zpráva obletěla svět: Zemřel Chandler ze seriálu Přátelé. Bylo mu pouhých 54 let

4. Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

5. Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová