Reklama
Reklama
 České celebrity 

BERNHARDT očima přední módní kritičky Františky Čížkové

03. června 2019 07:54
Česká, dlouholetou historií jištěná oděvní značka Bernhardt s novou, stylistou Filipem Vaňkem vytvořenou kolekcí, jež sestává z pánských, dámských, ale i k dětem cílených řad modelů, rozhodně stojí za pozornost a troufám si tvrdit, že její filozofie výroby, servisu a nabídky dokáže v těžké konkurenci trvale oslovit.

Za jedno z es, s nímž na trhu Bernhardt hraje, považuji fakt, že nabídka pro jeho značku typického byznys stylu uceleně pokračuje vysoce formálními, společenský dress code Black Tie či White Tie prezentujícími smokingy, žakety či fraky šitými na míru. A když je potřeba, vyhotovenými v expresní lhůtě, co je další, zdaleka ne vždy samozřejmé plus.

Větším trumfem jedinečnosti je však pro mě skutečnost, že si Vaněk s danou byznys fashion hraje. Dokáže ji kreativně odlehčit, aniž by se zpronevěřil daným pravidlům, ubral na eleganci. On zkrátka nenudí a jeho invence se především, což z podstaty vyplývá, promítá v dámské řadě variující pánský styl. Jedná se o modely na den i s etiketou svázané události s tím, že jde o sofistikovaně jednoduché kreace, jež jsou v druhém plánu sexy údernější než s prvoplánovou erotikou kupčící modely. Smokingové k zemi sahající šaty bez rukávů s dvouřadým zapínáním, jež prezentuje tvář současné kolekce, modelka Simona Krainová, budiž příkladem.

To nejlepší zmíním nakonec. Tím nejlepším je, že Bernhardt spolu s Vaňkem zařadili do nové kolekce děti. Tím se stali na trhu bezkonkurenční, neboť tuzemská oděvní scéna na formální oblečení maličkých včetně teenagerů (zejména chlapců) nepamatuje. Na poli vkusu a kvality rozhodně, což považuji vzhledem k ostudnému, stále panujícímu nedostatku etikety, kinderstube, jímž trpí nejen ulice, ale i tzv. společenská elita, jměním oplývající high society, za trestuhodné. A o to víc si tohoto počinu, jenž jsem si pojmenovala jako Family projekt, vážím. Je velkou výzvou do budoucnosti. Tleskám mu!

P.S. Se Simonou Krainovou se ženy lehce ztotožní. Způsob, jakým prezentuje modely, jež v patřičném stylingu vyzní na nositelkách všech věkových kategorií, je přirozený. Uvěřitelný. Její manžel a manažer Karel Vágner spolu s jejich syny do Family projektu pasují. Filip Vaněk zadání značky, zákazníky, k nimž míří, respektuje a Bernhardt mu dává potřebnou dávku tvůrčí svobody. Vaněk je ukázněný, neexhibuje, ctí zákazníky, poptávku trhu a komerci pouze koření. A to není málo, řekla bych.  

Kateřina Malá | StarOnline.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Olga Lounová se raduje z narození dcery. Z placenty si dokonce nechala zhotovit několik produktů

Styl

Udržet si hezkou pleť vám může pomoci inovativní metoda. Poradit si dokáže se ztrátou pružnosti, dehydratací i akné

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte

1. Jak dopadla hvězda středoškolských filmů? Amanda Bynes sekla s drogami a učí se na kosmetičku

2. Hvězda seriálu Bridgertonovi, Nicola Coughlan, ohromila fanoušky. Předvedla příjemnou proměnu těla

3. Bitva kdo s koho pokračuje. Angelina Jolie tvrdí, že Brad Pitt dusil jedno z jejich dětí

4. Herec Christian Bale by si chtěl zahrát ve Star Wars. Bylo by to pro mě potěšení, přiznal

5. David Gránský má doma kompaktního bodyguarda